niedziela, 11 stycznia 2015

Książki - styczeń

Czytanie książek to jedna z moich pasji. Gdy mam więcej czasu to wręcz je pochłaniam. To mój najlepszy sposób na stresy, na relaks, na zatracenie się w innym świecie. Na tym blogu chcę rozpocząć nowy rozdział, którym i przeczytane książki znajdą swoją chwilę chwały ;) Chociaż uprzedzam, że recenzentka ze mnie marna i przede wszystkim miłośniczka kryminałów!


Robert Crais "Requiem dla Miasta Aniołów" / Świat Książki 2007 / s.416
Joe Pike był kiedyś policjantem, ciągnie za sobą mroczną przeszłość, która po latach wkrada się w jego życie. Wyjaśnić sprawę pomaga mu jedyny przyjaciel i współwłaściciel agencji detektywistycznej Elvis Cole, który jak się okazuje wiele poświęca dla przyjaciela, który jak się okazuje jest tego wart. Jak się okazuje jedno zabójstwo związane jest z kilkoma innymi, po grzebaniu w przeszłości docierają do powiązań z byłym partnerem Joe, ale prawda okazuje się o wiele bardziej skomplikowana, bo co powiecie na to, że zabójca był o krok od nich, pracował w środowisku policjantów, miał dostęp do akt ... i stał się klonem Joe Pike ... .
Tego autora polecam również książki pod tytułem "Pierwsza zasada" i "Zakładnik", których bohaterami także jest Joe Pike i Elvis Cole.


Sara Braedel "Bogini zemsty" / Prószyński i S-ka 2014 / s.469
Luise Rick pracuje w wydziale zabójstw, pewnego dnia dzwoni do niej przybrany syn i informuje o przemocy jaka miała miejsce na imprezie klasowej, która odbyła się w klubie żeglarskim, ale czy ta napaść jest przypadkowa ? Czy inne wydarzenia mające miejsce zaraz po tej feralnej nocy są ze sobą związane ? Czy coś je łączy ... a może ktoś ? Ciąg zagadek, pojawiających się co krok nowych wątków, spraw do wyjaśnienia. Zapewniam, że z tą lekturą nie będziecie się nudzić ;) Polecam także tej autorki pozycję pod tytułem"Tylko jedno życie", a ja wiem, że na inne jej książki będę polować w bibliotece ;)


Lee Child "Jack Reacher. Nieprzyjaciel" / Albatros 2013 / s.479
Pierwsza część przygód Jacka Reacher'a gdy przebywa on jeszcze w wojsku jako major. Tuż przed nowym rokiem został przeniesiony do Fort Bird, jak się później okazuje nie on jeden. Wszystkie przeniesienia podpisał ich dowódca, ale ... podpis został sfałszowany, ale przez kogo i po co? Tuż po przeniesieniu zostaje znalezione ciało generała, jednak i tu nie jest łatwo, bo zmienia się dowódca Reacher'a i karze zakończyć śledztwo. Jednak Reacher łamie rozkaz, gdyż kolejne ciało zostaje znalezione w bazie, czy mają ze sobą coś wspólnego ... sprawa jest trudna, gdyż niektóre ślady według niektórych prowadzą do samego Reacher'a. Czy oczyści się z zarzutów ?
Bardzo lubię serie z Jack'iem, każda jedna jest ciekawa i wciągająca, dlatego zawsze w bibliotece sprawdzam czy pojawiło się coś co nie czytałam ;) Z tej serii przeczytałam: "Poziom śmierci", "Wróg bez twarzy", "Podejrzany", "Bez litości", "Elita zabójców", "Nic do stracenia", "Czasami warto umrzeć", "Poszukiwany". A na domowej półce czekają w kolejce "Nigdy nie wracaj" i "W tajnej służbie".

A wy czytaliście którąś z tych książek, albo coś tych autorów ? ;)

1 komentarz:

  1. Bardzo lubię książki Lee Childa, muszę więcej sobie przynieść jego tytułów :)

    OdpowiedzUsuń