sobota, 7 marca 2015

Książki - luty
Ninni Schulman "Mężczyzna, który przestał płakać" / Amber 2013 / s.365
W Hagfors nie wiele się dzieje, cisza, spokój ... aż do pierwszego pożaru w którym ginie kobieta ... . Czy to by wypadek, czy podpalenie ... . Policja poszukuje motywu, kogoś kto byłby skłonny zabić, ale na pierwsze tropy wpada dziennikarka Magdalena ... ona łączy wszystkie podpalenia w jedno, aczkolwiek nie potrafi określić kto jest podpalaczem ... wiele fragmentów układanek zaczyna się łączyć w całość, aż ... Magdalena sama zostaje osaczona ...Chris Tvedt "Na własną rękę" / Wydawnictwo Nasza Księgarnia 2012 / s.365
Prawnik Mikael Brenne w końcu zaszedł w karierze tam gdzie chciał i myślał, że w końcu odetchnie. Jednak Alvin Mo chce by został jego obrońcą ... zgadza się, w trakcie rozmów z oskarżonym ma przeczucie, że co jak co ale jest on winny. A tu nagle na koniec procesu pojawia się świadek, który daje Mo alibi ... . Mikaelowi nie daje spokoju uniewinnienie Mo zwłaszcza, że po procesie Mo podchodzi do ojca zamordowanej nastolatki i szepcze słowa, które mrożą krew w żyłach. Mikael stara się na własną rękę rozwiązać sprawę, nie jednokrotnie się poddaje, ale jednak sprawa go ściga i nie daje spokoju.... .Czy Alvin Mo to morderca ? A może ktoś inny. Książka trzymająca w niesamowitym napięciu ... nie daje chwili wytchnienia.

Alex Kava "Śmiertelne napięcie" / Wydawnictwo Harlequin 2012 / s.312
Maggie O'Dell została wysłana by zbadać dziwne przypadki śmierci bydła w Nebrasce ... ale czy chodzi o bydło ? Po obejrzeniu jednego z takich przypadków znajdują nastolatków dwoje martwych i pięcioro rannych. Nie chcą wyznać co tam robili. W tym samym czasie w innej części kraju dochodzi do licznych zachorować dzieci w dwóch szkołach Benjamin Platt próbuje wyjaśnić sprawę, która nie jest taka oczywista ... czy te sprawy się wiążą ... ? Kto w to wszystko jest zamieszany ?
Jeżeli oczekujecie po tej książce napięcia to wam je zdecydowanie zapewni ;)
Alex Kava to kolejna moja ulubiona autorka czytałam między innymi: "Czarny piątek", "Fałszywy krok", "Łowca dusz", "Zabójczy wirus", "Trucizna" oraz książka Alex Kavy napisana wraz z Ericą Spindler i J.T.Ellison "Cienie nocy". A w domowej bibliotece czekają: "Płomienie śmierci", "Mroczny trop", "Ostateczny cel".

3 komentarze:

 1. Alex Kavy wszystkie książki mam przeczytane, ale ta jakoś mnie nie porwała jak powinna. Ciekawi mnie ten pierwszy kryminał, musi być dobry ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mojemu tacie ta pierwsza książka nie przypadła do gustu. Za to drugi kryminał polecam! :)

   Usuń
  2. Mojemu tacie ta pierwsza książka nie przypadła do gustu. Za to drugi kryminał polecam! :)

   Usuń