czwartek, 5 lutego 2015

Książki - styczeń/luty

Dziś przychodzę z kolejnymi trzema książkami przeczytanymi w styczniu, ostatnia skończona już w lutym. Są to trzy kryminały tej samej autorki ;) Kolejność była inna niż przedstawię, ale będzie chronologicznie co do wydarzeń ;)Kjell Eriksson "Kamienna cisza" / Amber 2014 / s.335
Ann Lindell prowadzi śledztwo w sprawie śmierci matki i 6 letniej córki, w trakcie okazuje się, że mąż zmarłej zaginął. Jednak w toku śledztwa sprawy się komplikują, gdyż brane jest pod uwagę, że Sven-Erik sam śmiertlenie potrącił swoją żonę i córkę, a następnie popełnił samobójstwo, co by wskazywało na tragedię rodzinną ... jednak czy to na pewno o nich chodzi, a może o firmę farmaceutyczną ? Ginie także "przyjaciółka" Svena-Erika, co ona wiedziała, co mogła wprowadzić do śledztwa, komu zagrażała ? Z tymi pytaniami zmagała się Ann wraz z kolegami, a prócz śledztwa miała na głowie ... ciążę o której nie wiedziała i dylematy związane z Edvardem, który nie był ojcem dziecka, a którego kocha ... . Sprawy się komplikują jedne są do rozwiązania ... inne niestety nie.


Kjell Eriksson "Księżniczka Burundi" / Amber 2012 / s.400
Berit Jonsson wypatruje męża, który nie wraca do domu. Dopiero następnego ranka jego ciało zostaje odnalezione, jak się okazuje był torturowany. John Jonsson kiedyś by znany jako Mały John i nie raz miał do czynienia z policją, jednak założył rodzinę i żył w zgodzie z prawem. To dlaczego został zamordowany ? Czy jego pasja akwarium i egzotycznymi rybami ma coś z tym wspólnego czy nie ? Ann Lindell mimo urlopu macierzyńskiego po urodzeniu syna stara się pomóc, gdyż znała Johna i jego brata, chce wiedzieć czy brat nie wpakował go w jakieś kłopoty.


Kjell Eriksson "Okrutne gwiazdy nocy" / Amber 2013 / s.351
Erik syn Ann Lindell chodzi już do przedszkolna, jest kochanym dzieckiem, nie sprawia problemów, jednak, gdy pewnego dnia matka nie odebrała go z przedszkola. Nauczycielka zaczyna się niepokoić wydzwania do Ann, która nie odbiera w końcu szuka numeru podanego w razie potrzeby, dzwoni do komisarza, który przysyła żonę po Erika. W tym momencie wiadomo, że Ann wpadła na trop mordercy starszych mężczyzn, tylko kto nim jest ? Szukają wskazówek w komputerze, notatkach Ann jednak nie ma w nich nic ... czy zdążą ją uratować, czy nadal żyje ? Ann Każda jedna część niezwykle wciąga, każda historia pełna tajemnic i napięcia. Polecam ;) A ja będę z przyjemnością szukać kolejnych części ;)

2 komentarze:

  1. Takie serie to ja lubię :) W ogóle nie ma to jak skandynawskie kryminały.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie bym przeczytała :)
    Ja dziś skończyłam "Diabelskie kości" od ciebie. Rozkręciła się :) I żałuję że nie miałam już w domu nic Kathy Reichs więc sięgnęłam po jakąś zupełnie inną przypadkową książkę z półki bo nie pamiętam co planowałam jako kolejne na liście :D

    OdpowiedzUsuń